Siatka pleciona czy może siatka zgrzewana ?

SIATKA PLECIONA – ŚLIMAKOWA

Siatka pleciona wykonana  jest z drutu stalowego ocynkowanego, lub  ocynkowanego i powlekanego pvc, zaplatanego w tradycyjny sposób znany już od 100 lat. Splot siatki ma wygląd rombu.

SIATKA ZGRZEWANA

Siatka zgrzewana wykonana jest z prętów stalowych wzajemnie przenikających się, druty  w miejscach gdzie się przecinają są zgrzewane, całość jest powlekana pvc zazwyczaj tylko w kolorze zielonym , występuję również kolor antracytowy szary 7016 metalizowany.

Montaż na terenach pochyłych ?

Łatwiej montuje się siatkę plecioną, dlatego że można  dostosować jak do ukształtowania terenu. natomiast jeśli chodzi o siatkę zgrzewaną tutaj sprawa się trochę  komplikuje wynika to z parametrów technicznych produktu, zgrzewane pręty mają ograniczone zdolności do odkształceń.

Łatwość montażu ?

Siatkę zgrzewaną montuje się dużo łatwiej niż siatkę plecioną, jednym założeniem  to że teren powinien być  w miarę równy. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie  słupów uniwersalnym z szyna montażową, bekaclip lub uniwersplast gdzie  siatkę przypinamy za pośrednictwem klipsów z stali nierdzewnej A2.

Koszt wykonania ogrodzenia?

Koszt ogrodzenia z siatki plecionej jak  i z siatki zgrzewanej  jest prawie identyczny.  Przy siatce plecionej dużą część kosztów stanowią akcesoria, napinacze, obejmy, śruby oraz drut naciągowy. Przy siatce zgrzewanej unikamy tych kosztów jednak cena samych słupków  jest nieco wyższa od tradycyjnych rurek stosowanych przy siatce plecionej, dlatego koszty są prawie identyczne.