Siatka ogrodzeniowa – tanie ogrodzenia

Siatka ogrodzeniowa – tanie ogrodzenia

Najpopularniejszym i najtańszym ogrodzeniem jest wszędzie dostępna, łatwa w montażu i estetyczna siatka ogrodzeniowa.

Siatka ogrodzeniowa jest bardzo trwała  i może być stosowana na nierównym terenie. Jest mocowana do słupków (na przykład z rur stalowych lub kątowników), które są osadzone w betonowych fundamentach. Siatka ogrodzeniowa produkowana jest najczęściej z drutu stalowego ocynkowanego,  powlekanego  PVC. Siatka ogrodzeniowa wykonana z drutu powlekanego ma większą trwałość, gdyż warstwa PVC chroni ocynk przed działaniem czynników atmosferycznych.

Można kupić siatki różniące się kolorem, wielkością i kształtem oczek. Do tego można dobrać spoinę w odpowiednim kolorze, co w dużym stopniu decyduje o wyglądzie ogrodzenia.

Siatka ogrodzeniowa oceniana jest według kilku parametrów. To one świadczą o jej jakości i trwałości oraz wpływają na cenę siatki. Są to:

  •  grubość drutu – najważniejszy parametr siatki. Im drut jest grubszy tym siatka ogrodzeniowa mocniejsza.

  • wielkość oczka – wpływa na stabilność siatki. Najpopularniejsze i zarazem najbardziej praktyczne są siatki oczku 5 lub 6cm.

  • wysokość siatki – parametr decyduje bardziej o wyglądzie i zastosowaniu ogrodzenia. Standardowa wysokość siatki wynosi 1-1,5m.

Siatka ogrodzeniowa jest doskonałym materiałem na każde ogrodzenie i zapewnia estetyczny wygląd. Możliwość wyboru rozmiaru oczek sprawiają, że tego typu tereny mogą być skutecznie chronione przed leśną zwierzyną wszelkiego rodzaju wielkości. Siatka ogrodzeniowa stosowana jest jako ogrodzenia posesji prywatnych, działek budowlanych i rekreacyjnych, obiektów sportowych, ogrodzenia parków i terenów zielonych, terenów rolniczych, leśnych oraz sadów i ogrodów.

Jeśli chodzi o wady siatka nie zasłoni naszej posesji przed wzrokiem ciekawski. Jest to chyba jedyna wada tego produktu.